WELCOME 31 AND PLEASE, BE AWESOME - Recipe for 30s

WELCOME 31 AND PLEASE, BE AWESOME

středa, února 07, 2018


A je to tady! Velký den. Překlopila jsem se z krásné 30 na 31. A ač bych mohla psát o tom, co se změnilo a jaké jsou moje další cíle, raději bych psala o tom, za co jsem vděčná. 
Když večer uléhám unavená do postele, ráda přemýšlím. Někdy mi hlavou létá tolik myšlenek, že pak nemůžu usnout, ale už jsem se naučila to jakž- takž ovládat. 
Minulou noc jsem se přitulila k Filípkovi. Zabořila tvář do jeho vlasů a vdechovala krásnou ještě "miminkovskou" vůni. Byla vděčná za tu chvilku, za to požehnání, že je tady se mnou a já cítím to malinké horké tělíčko, jak se ke mě tiskne. 
Uvědomila jsem si, že nic víc nepotřebuji. Nic víc teď v této chvíli není. K dokonalosti mi už jenom chyběla Laurinka z druhé strany, která spala ve svém pokojíčku. 
Tmou se neslo ticho a pokoj. Mír mnou prostupoval a negativní myšlenky pomalu ztrácely na síle. Zavřela jsem oči a začala počítat, za co vše jsem upřímně vděčná. Protože, po 31 letech, jsem potřebovala poděkovat. Všem, sobě a vesmíru.


Jsem vděčná za nejlepší mámu na světě. Jsem vděčná, že mi dala život. Ač se možná občas chovám jako nevděčné dítě, skutečně si vážím vše, co pro nás dělá. Stejně tak, jak vše, co pro nás kdy udělala. Je to jediný člověk, ke kterému si chodím pro rady, když se rozhoduji ohledně důležitých věcí (i těch nedůležitých). Jediný člověk, kterému řeknu vše, protože vím, že mě nikdy neodsoudí. Ráda s ní sdílím své myšlenky, ráda si s ní povídám a skutečně z celého srdce miluji čas strávený s ní. A jen doufám, že se časem přestěhuje blíž :-) Je to moje soulmate. Navždy.


Jsem vděčná za manžela. Ač (jako v každém vztahu) je hodně věcí, ze kterých určitě brzo začnu šedivět, pořád ho miluji :-) A nezměnilo se to za celých 10 let, co jsme spolu. Jsem vděčná, že se o nás stará. Že se snaží, abychom nestrádali. Jsem vděčná, že mi nepředhazuje, když si něco koupím :-D Zná mě. Ví, jaká jsem a co ode mě čekat. Je pár věcí, které by chtěly vylepšit a změnit, ale dávám to za vinu období. A tomu, že celý náš svět se teď točí jenom kolem dětí. Není tedy prostor na vztahu pracovat. I když spolu trávíme hrozně málo času, jsem šťastná za každý večer, kdy spolu usedneme k televizi, otevřeme víno a koukáme na film. To je pro mě dokonalé štěstí- souznění. Nemusíme se k sobě tulit, abychom byli "spolu". 


Jsem vděčná za 2 krásné a zdravé děti. Nebudu lhát, je to strašně těžké. Když se narodila Laurinka, trvalo mi hrozně dlouho, než jsem si zvykla, že už nejde jenom o mě a musím se starat o někoho dalšího, kdo na mně 100% visí. Teď už je to jiné. Nevnímám už sebe jako samostatnou jednotku, ale sebe jako část celku. Když se náhodou stane, že jsem bez nich (což se stává jednou za uherák, my tady nemáme žádné hlídání), hrozně si to užívám. Na druhou stranu mám neustálý pocit, že mi něco schází... Už si to bez nich nedokážu představit. Dýchám pro ně. Vstřebávám každý projev jejich lásky, každý dotek a každé slovo a uvědomuji si, jak zlověstně čas letí a já se musím snažit si co nejvíc vychutnat "tady a teď".

Jsem vděčná za kamarádky. Za ty moje 3 stálice. Dvě z nich jsou daleko za hranicemi, takže se vídáme akorát když přijedu na Slovensko, nicméně čas tady nehraje roli. Když jsme spolu, je to jako bychom spolu byly před týdnem. Obě už mají děti, takže jsme tak nějak ve stejném módu a prostě "víme". Známe se desítky let, vědí kdo jsem, já vím jaké jsou ony a je to tak lehké jako letní vánek. Neřešíme, prostě spolu jsme a moc rády. Moje třetí kamarádka je z Prahy. Je to jediný člověk blízko mě, na kterého se můžu spolehnout. Ráda s ní cestuji, ráda s ní chodím na brunche, ráda s ní trávím čas a miluji ji. I když se vidíme méně, pořád jsme tady jedna pro druhou. A nikdy nezapomene na moje děti- a to je něco :-)


Jsem vděčná za to, co máme. Ač se to někomu může zdát málo a někomu zas moc (záleží dle pohledu), vlastně nám nic neschází. Ano, bojujeme permanentně s financemi, ale to tak má asi drtivá většina mladých rodin. Troufám si říct, že až nastoupím zpátky do práce, odpadne i tento problém- nebo se alespoň o dost zmenší :-) V zimě můžeme jet na hory a v létě k moři. Sem- tam se nám podaří ušetřit nějakou korunu a pak zrekonstruovat další část bytu. Pořád máme co dodělávat :-) Máme auto a máme bydlení (i když vše poctivě splácíme!). Je hromada věcí, které si dovolit nemůžeme, ale život není jenom o materiálních věcech. A vždy, když na mě přijdou chmurné myšlenky, zkusím se přimět uvědomit si, že jsou rodiny, které jsou na tom o dost hůř. A zastydím se.

Jsem vděčná za to, jak funguje vesmír. Jak má vše svůj důvod. Pokud se vám děje něco "zlého", tak musíte věřit tomu, že vás to má někam dál posunout. Snažím se na sobě pracovat. Pokud nevím co dál, vyčkávám na nějaké znamení. Vždy přijde. Snažím se kritiku brát konstruktivně, snažím se negativum obrátit na pozitivum a přestat si brát vše "tak moc osobně". Je to těžké, ale ty nejlepší věci nebývají zadarmo :-)
Vrhla jsem se po hlavě do čtení. To mi chybělo. Sahám znovu po "duchovních" knížkách, protože cítím, že je teď potřebuji. Snažím se ta slova vstřebávat a uvidíme, kam mě to zavede :-)


Jsem vlastně celkem vděčný člověk a děkuji za vše. Za to co mám a i za to, co nemám. Nikde není napsáno, že to nikdy mít nebudu :-) Vše máme pevně v našich rukou. A pokud nejsme spokojeni tam, kde jsme, není nic jednoduššího, než se posunout dál.

Takže si přeji vše nejlepší a doufám, že ten další rok bude ještě lepší než předcházející, který byl sám o sobě skvělý :-)

PS: A děkuji mamince za dárky! Materiální okénko, které mě hrozně potěšilo! Stříbrné hodinky jsem měla na svém wishlistu už na Vánoce a nový parfém blush od Burberry je "moje vůně".


A teď si dáme ještě soutěž! Včera mi přišel balíček kosmetiky zn. Bourjois a jelikož mám momentálně vše a nerada odkládám věci "na potom" (co se týče kosmetiky), tak vám jej věnuji :-)

Podmínky jsou jednoduché:

1. Musíte dát LIKE mému profilu na FB (tady)
2. V případě, že budete soutěž sdílet dál, budete do slosování zařazení 2x!
3. Zanechejte tady nebo na FB komentář pod soutěžní fotkou- jaký dárek k narozeninám vám udělal největší radost? (Pokud budete komentovat a sdílet přes blog- nezapomeňte mi zanechat e-mail a jméno pod kterým Vás najdu na FB!- kontroluji :-) )

Soutěž potrvá do neděle 11.2., v pondělí oznámím výherce. Hodně štěstí!
You Might Also Like

29 komentářů

 1. Soutěže se nezúčastním, nepřišlo by mi to fér, když nejsem pravidelná čtenářka. Ale chci ti popřát všechno nejlepší a poděkovat za krásně pozitivní článek. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Najkrajšie darčeky sú pre mňa tie od detí - prívesok, srdiečko, ktoré mi doniesol môj dvanásťročný syn, keď som ho pustila prvý krát s kamošmi do mesta... Nie je to síce narodeninový darček, ale určite ten najkrajší. Bol predsa darovaný z lásky...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. na to sa uz tesim, az mi raz deti budu davat darceky... aj ked vcera mi uz Laurinka nakreslila obrazok :-)

   Vymazat
 3. Lucie, já se zúčastním ráda, tady na blogu :-)
  Gratuluji k narozeninám, ještě jednou, ať Tě provází hlavně síla a zdraví, Tvoje i Tvé rodiny, to ostatní už není tak důležité...
  Nu a nejlepší dárek k narozeninám - jakýkoliv a všechny, které mi dal můj muž. Protože on umí vybrat dárky, že se mi tají dech. Nechápu vůbec, jak na to může mít takové oko - ať už mi koupí šaty nebo šperky, dokáže vybrat, že sama bych nezvolila lépe. Nevím, jak to dělá, ale doufám, že mu to vydrží :-) - inu, je to materiální, ale tak to občas nevadí, že?
  Blanka
  Jo a ten email musím, že ... vesela@bla.gmail.com

  OdpovědětVymazat
 4. Přeji vše nejlepší k narozeninám.Jinak teď jsem ráda za jakýkoli dárek,který dostanu.Manžel mě umí překvapit třeba medovníkem nebo voucherem na masáž.
  jana.koloma@email.cz (na fb stejné jméno)

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný článek a taky se přidávám a přeju krásné narozeniny :) soutěže se ráda zúčastnim a můj email je nikitka.plachka@seznam.cz A co bych si přála k narozeninám? Ač to zní jako klišé tak já bych si moc přála druhé miminko. Snažíme se už více než rok a půl a pořád se nedaří.. mám už 2,5leteho chlapečka a tolik bych si přála aby mel parťáka na hraní a já abych mohla ještě alespoň jednou zažít ten krásný pocit když ve vás roste nový život. To by byl pro mě ten nejkrásnější dárek na světě ❤️

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji moc! budu drzet palce, at se vam to co nejdriv povede

   Vymazat
 6. I já se přidávám s přáním všeho nejlepšího, hlavně hodně zdravíčka! Já dostala kdysi dááávno (ty jo, fakt už je to tak dávno? ten čas letí) zásnubní prstýnek. On totiž můj manžel (tehdy ještě přítel) koupil za své úplně první vydělané peníze po studiu na VŠ zásnubní prstýnek, a protože jsme v té době měla ještě narozeniny a mu už nezbyly žádné peníze, tak mi ho šoupl k narozeninám. Trošku mě tím tenkrát naštval, ale jen trošičku, že si takto částečně ulehčil. A dnes už mě potěší cokoliv, obrázky od dětí, květiny, sladkosti anebo třeba jen to, že celá rodinka jde ven a já mám svůj narozeninový svatý klid :-D
  Na FB sleduji jako Martina Walczysko, mail martina.walczysko@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji za krásný článek a přeji !hepy brzdej!....
  Pro mě jsou všechny dárky, které jsem kdy dostala, ty vyjímečně a krásné....bohužel ten nejvíc nejkrásnější dárek stále nepříichází (roky očekávané mimi)...ale nezoufám a letos si k narozeninám nadělím koně :)...
  krysovamartina@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj, mě to čeká přibližně za týden (17.2.), jsem o rok starší, ale chtěla bych to mít takhle v hlavě dobře nastavené ;-) Takže přeju jen to nej! Sleduji a sdílím jako Renata Ševčíková, PavlikovaRenata@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 9. A zapomněla jsem na ten dárek...asi obrázek od syna ;-)

  OdpovědětVymazat
 10. Hezký den, nejhezčím dárkem jsou pro mne vždy knihy, Michel.ova@seznam.cz a na fb sleduji jako Alexandra Pavlíková

  OdpovědětVymazat
 11. Krásně pozitivní článek! Všechno nejlepší k narozeninám! :-)
  Největší radost mi asi udělal dárek k 26. narozeninám, jsem infantilní a mám ráda od dětství poníky My little pony, takže jsem od manžela dostala Nemocnou Bubu (poník miminko) s tím, že ho až mě omrzí daruji časem nějakému prckovi v rodině, pokud nebudeme mít tedy my holčičku... No a s tím poníkem teď spí naše dvouletá dcera :-) A poníky miluje! ♥ A my ji!
  email: zaneta.sukupova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 12. nejraději mám dárek zážitkový - takže za nějaký výlet s rodinou jsem šťastnější, než když dostanu hromadu věcných dárků

  OdpovědětVymazat
 13. Taky přeji dodatečně všechno nejlepší k narozeninám, můj nejhezčí dárek k narozeninám byla dovolená v Tatrách, kterou jsem dostala od manžela, moc jsme si to celá rodinka užili :)na fb jsem Miriama Kratochvílová, miriamajurovata@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 14. Lucinko, přeji všechno nejlepšejší k narozeninám...moc hezký článek, opravdu moc!
  Můj nej narozeninový dáreček dneska spinká v postýlce a zítra je Honzíčkovi 10 měsícu.
  Byl to pozitivní těhu test...
  Nebylo to jednoduché Ti naši kluci.
  Na první těhu jsme čekali 28 měsícu, nakonec máme už 4,5 letého Radečka.
  Druhé těhu, dostal k svátku manžel pozitivní test a v den jeho narozenin jsme měli termín porodu, ale o miminko jsme přišli,takže v den mých narozenin jak na mě 3 měsíce po kyretáži dělohy vykoukl pozitivní test jsem byla ten nejšťastnější človíček na světě a byl ,je a bude ten nej narozeninový dáreček na světě a tobě Luci přeji ať jsi v tento narozeninový den taky tak šťastná jak já...
  luciewojkowska@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 15. Krásny článok, mne urobia najväčšiu radosť kvety. Aké koľvek. Kľudne aj púpavy či fialky natrhané cestou. 🤗💐 nataliasilna@icloid.com
  Súťaž zdieľam na mojom instagrame naty_mom 😉

  OdpovědětVymazat
 16. Krásné narozeniny :) Mě ty samé čekají za dva měsíce... a přesto,že krásných materiálních dárků bych bych si přála je hodně,a i je dostávala...momentálně si přeji jediný..nastoupit na cestu,která povede k poznání sama sebe,zvednout se z toho dna,na kterém se nacházím,byť mé sociální sítě naznačují něco jiného,ale to je kouzlo te virtuality. Vykročila jsem..ted vydrzet...

  OdpovědětVymazat
 17. Mě asi největší radost udělala myslivecká lampicka od mamky

  OdpovědětVymazat
 18. Nejhezčí dárek byl loni od manžela - hrozně dlouho jsem toužila vidět červený zámek Červená lhota :) loni mě tam vzal i s dceruškou na prodloužený víkend :) dokonce s námi vesloval i na lodičce :) byla to ta nejhezčí dovolená a splněný sen
  karinga@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 19. Dodatečné všechno nejlepší! :) k narozeninám mi asi největší radost udělaly stříbrné náušnice jako pro princeznu od kamarádek..dlouho jsem kolem nich chodila..:)) na fb jsem jako Terez Ka. rozarka17@email.cz

  OdpovědětVymazat
 20. Nevím, jestli to byl úplně nej dárek, ale moc mě potěšily lístky do Národního divadla, které dostaly všechny ženy v naší rodině a my si pak udělaly spolu perfektní výlet (nejen) za kulturou.
  vejvodova.adela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 21. Moc gratuluju! :-) pro mě bylo nejkrásnější když mi rodiče v pubertě dovolili pořídit si hada! :-) jarcca056@seznam.cz na fb sleduji a sdílím jako Jarcca Jarunka

  OdpovědětVymazat
 22. Ahoj, největší radost k narozeninám udělal dárek od mého nynějšího manžela! Bylo mi 30 let a dostala jsem 30 rudých růží s jednoduchou kartičkou "Miluji Tě". Znaly jsme se tenkrát 14 dní. Jsme spolu uz skoro 5 let, manželé, vychvavame moje dvě děti jako naše vlastní a i když už jsem v životě zažila ledasco, tenkrát jsem brečela jak želva....❤
  Míša z www.shoppersmiky.blogspot.com na fb jsem pod svým jménem : Michaela Sádlo Spolidoro

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš milý vzkaz :-)