JAK JSME PROŽILI VÁNOCE A CO JSME DOSTALI? - Recipe for 30s

JAK JSME PROŽILI VÁNOCE A CO JSME DOSTALI?

úterý, prosince 26, 2017


Přiznám se bez okolků- Vánoce jsou moje nejoblíbenější svátky v roce. Bohužel, čím jsem starší, tím to kouzlo víc a víc vyprchává a nasát atmosféru se občas zdá být nadlidský úkon.
Třeba minulý rok byla moje nálada na bodu mrazu a troufám si říct, že to byly ty nejvíc ne-vánoční Vánoce, co jsem kdy zažila.

Letos bylo ale vše jinak. Laurinka dorostla do věku, kdy se na Ježíška začala těšit a mluvila o něm každý den. Také jsme pokaždé cestou do školky a ze školky museli mít v autě puštěné vánoční písničky. Pekly jsme spolu. Chodily se vždycky po gymnastice koukat na velký stromek na náměstí a na Betlém. Zalévaly jsme spolu vánoční hvězdu a po večerech koukaly z okna do cizích domovů, kde svítily světélka. 
A já se těšila. Odpočítávala s ní dny a vymyslela rozumné vysvětlení, proč u nás chodí Ježíšek a kdo je Santa Clause (a že ty děti z toho mají v hlavičce celkem velký chaos!).


Přišel Štědrý den a s ním i večer. Stáli jsme všichni v pokojíčku za záclonou a vyhlíželi příchod Ježíška. Laurince bilo srdíčko jak splašené a Filípek vůbec netušil, co tam jako všichni děláme a kam to koukáme. Čekali jsme na zvonění, které se dostavilo až na druhý pokus :-D (píšu si do diáře na příští rok, že si mám stáhnout appku a VYZKOUŠET! dřív než když už má Ježíšek nosit dárky). 
Vše se ale nakonec zdárně podařilo a ten jásot a rozzářené oči obou dvou si budu pamatovat navždy. 

Po večeři jsme se vrhli na tu hromadu dárků. Jak jsem psala už na IG- Ježíšek se letos zbláznil :-D A to prvotně bylo v plánu nadělit každému tak po třech dárcích (i dětem!). 
No nic, zůstalo jenom u mínění a realita byla jiná. Než se děti dostaly k poslednímu, uběhly 2 hodiny. Takže fotky všech hraček vám sem určitě nedám, spíš vypíchnu to nej :-)

Domeček pro panenky. Je z Lidlu a mohu upřímně říct, že je neuvěřitelný a kdybych ho jako holčička dostala já, asi bych zešílela radostí! Je tam výtah, schodiště, nábytek, terasa, střecha a 3 poschodí- co víc si přát :-)


Nová Filípkova vozítka :-) Dokonce i autíčko na ovládání- doporučuji, ovládání je neuvěřitelně jednoduché.

Tady ta tabule je multifunkční zázrak. Ne jenom, že má na jedné straně tabuli na křídy, ale z druhé strany je tabule na psaní fixou a přes ní jde stáhnout role papíru, na kterou se kreslí třeba voskovkami :-) Nebo pak vodovkami, na poličce níže jsou 3 nádobky na vodu a barvy :-)

Laurinka i Filípek dostali tyto krásné noční světýlka. Zapíná se na časovač, takže se samo vypne. Včera jsme jej večer ve tmě zapínali a vypadá to krásně- koule mění barvy a pohání uvnitř hvězdičky, které dokola rotují a na stěnách pokojíku dělají krásné stíny (jakoby sněžilo).

Magnetické kostky pro Filípka. Tak trochu jiná sranda- dá se postavit myslím 6 zvířátek a né do čtverce, takže dokonce i Laurinka u toho přemýšlí ;-)

Knížky... Hromada a hromada knížek, abychom měli co číst před spaním... První dvě obrovské jsou nádherným výtvarným dílem a asi je budeme číst až bude Laurinka větší. Ale třeba knížka o 3 prasátkách je vychytávka, protože když se obrátí opačně, je tam pohádka Jak šlo vejce na vandr :-) Kocour v botách je retro 3D rozkládací papírová knížka, kde se dá hýbat s některými postavami nebo věcmi :-)

Dospěla jsem před Vánoci k názoru, že je Laura už dost veliká na společenské hry a pořídila jsem tady to malé dřevěné přenosné Člověče, které teď hrajeme od rána do večera :-D 

Úplně nejvíc hračka od Ježíška- tedy pro Filipa. Sice to byl Lolin dáreček, ale Filípka kreslení moc baví- perem se magneticky vytahují kuličky a tvoří se obrázek :-)

Co se týká mých dárků, já byla šťastná, že jsme byli všichni spolu jako rodina. To je pro mě nejvíc, Vánoce už pro mě nejsou dávno o dárcích, ale o pocitu důvěry, lásky a štěstí. A já nemohu být více spokojená, než když mě obejme Emča, než když mi dá Filip mokrou pusu, než když mě Laura silně obejme a řekne, že mě má ráda nebo když mě mamka večer u televize něžně drbe na zádech :-)
Nicméně tady je těch pár materiálních věcí, které mi udělaly neskutečnou radost a já za ně děkuji :-)
Jo a ten nejvíc dárek je pořád někde v oblacích. Sice jsme ho objednávali 5.12. a měl být u mě do 19.12., pořád je poslední datum, kdy se něco s kabelkou dělo, 11.12. (od té době ticho po pěšině, takže doufám, že se z té Ameriky dostane k majitelce :-) ).


Tyto naušnice jsem hrozně moc chtěla a děkuji mamince z celého srdce :-)

A tady ta vychytávka je MEGA úžasná. Pamatujete jak jsem měla ve wishlistě powerbanku? Protože se mi pravidelně v průběhu dne vybíjí telefon- což doma nevadí, ale když jsem venku, tak je to pro mě děs a velký problém. No, tak jsem dostala tady tu malou, kulatou, kterou když otevřu, má zrcátko! A dokonce i se světlem, kdyby byla tma. Neuvěřitelně mě to vzalo a děkuji!


A jaké jste měli Vánoce vy??? Napište mi, hrozně mě to zajímá :-*

You Might Also Like

8 komentářů

 1. Krásné fotky! A moc hezké dárečky :)

  www.mummysweetbaby.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Akorát jich bylo trošičku moc :-)

   Vymazat
 2. Už niekoľko rokov som nemala poriadnu vianočnú náladu, ale tento rok sme Vianoce oslavovali spolu s 5 ročným bratrancom a môžem povedať, že to bolo krásne. Ako sme nenápadne a rýchlo hádzali darčeky pod stromček aby si to nevšimol a potom ako mu žiarili oči keď videl, koľko darčekov Ježiško priniesol :)
  Malo to úplne iné čaro!

  www.simonazacko.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ano, s deťmi to dostane úplne iný ráz :-)

   Vymazat
 3. Dokonalé fotky♥ a ty ponožky co si dostala jsou super i ty naušničky♥

  OdpovědětVymazat
 4. Nausnice krasne! 😊 Mohu se, prosim, zeptat na znacku auticek a nocnich svetylek? Dekuji predem za odpověď a dodatecne preji vse dobre v novem roce! 😊

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A které autíčko? To na ovládání je značka Battat, to s figurkami Kido a to plastové s letadlem Haba :-) Světýlka jsou od Djeca :-)

   Vymazat

Děkuji za Váš milý vzkaz :-)