TIPY NA DÁRKY PRO MUŽE - Recipe for 30s

TIPY NA DÁRKY PRO MUŽE

středa, listopadu 15, 2017


Sedím u okna, v ruce držím horký čaj a koukám ven. Prší. Sleduji, jak po okně stékají kapky a tvoří jakési řečiště, občas se spojí, občas kolem sebe protečou jakoby ani nebyly ze stejného mraku...
Přemýšlím nad Vánoci. Zbývá už jenom měsíc a půl a já nemám v podstatě skoro nic. A co je horší, inspirace někam utekla. Prostě zmizela přesně tak, jako odtekly kapky dolů po okapu.
"Tak jo," vzdychla jsem a vzala do ruky počítač. Snad tam něco najdu.
Pečlivě jsem se zamyslela nad tím, po čem se vůbec dívat. Co by tak můj muž ocenil?
A začala jsem psát. A jak jsem psala a hledala, nakonec se mi na papíře objevil celkem dlouhý seznam, ze kterého jsem byla schopna vyčlenit nějaké věci i pro zbytek mužského osazenstva naší rodiny :-)
Hurá! Zajásala jsem a znovu se zadívala ven. Pořád prší. Jak já se těším, až bude venku bílo. Až se takhle zadívám do protějšího okna a uvidím v něm zářící světélka. Až budu cítit vůni teplého svařáku na plotně smíchanou s vůní čerstvého jehličí. Až z televize uslyším známé "Nene, já nemusím, já už ho vidím!" a budu se tetelit blahem, protože všechny dárky budou zabalené, děti napnuté jak struna a já plná radosti při myšlence, jak budeme večer sedět kolem stromečku a každý dostaneme alespoň nějakou maličkoct (děti asi víc než to :-D ).

A tak, jak jsem na ten seznam koukala, řekla jsem si, proč nepředat moje tipy dál, možná trochu inspirace pomůže i Vám.

Jako první mám na seznamu pracovní boty. Ehm, asi ne úplně praktické pro každého muže, no ten můj pracuje jako geodet. Což znamená, že je celé dny venku a v zimě se chudák boří sněhem, v horším případě blátem a bahnem.
Pořádná obuv je tedy pro něj velmi důležitá. Když se jedná o pracovní oblečení, boty, doplňky (třeba i nářadí), já mám oblíbenou stránku Engelbert Strauss. Je tam široký výběr, vše přehledné a vždy se mi podaří tam sehnat, co potřebuji. Třeba zrovna ty boty, které nejsou nejlevnější záležitostí. Veliký výběr najdete ZDE. Pokud zrovna Váš partner tráví v pracovním procesu hodně času venku, investujte do dobré obuvi- Vánoce jsou k tomu perfektní!
Já vybírám z těchto 3.Minulý rok (nebo je to už dýl?) začal manžel s kolegy na pracovních večeřích a večírcích, popíjet rum. A teď nemyslím ten koláčový :-D Pořádný a kvalitní rum. K posledním Vánocům dostal od mojí mamky drahou láhev a vychutnával si ji po kousíčkách do minulého týdne, kdy se mi ji podařilo shodit a půlku vylít (ano, šikovná to žena!). Takže další bod na seznamu byl jasný- láhev dobrého alkoholu. Ne ledajaká, ale taková, kterou by si nikdy nekoupil. A jelikož se v tom nevyznám a k tomu jsem líná jít někam do speciální prodejny, jasná volba je pro mě online objednání. Alkohol.cz je asi jediná, co znám, ale mám s ní dobré zkušenosti (už jsem objednávala víno a šampaňské), takže přemýšlím nad touto volbou. Moc se v rumech nevyznám, tak prostě vyberu nějaký v limitu... Co tento? Nebo že bych pořídila rumový adventní kalendář? :-D (tady)
*Co mě třeba trochu překvapilo, že prodávají i luxusní alkohol v řádech desetitisíců.


Hodinky... Trochu klišé, na druhou stranu- myslím, že každý muž by měl jedny vlastnit. A nosit, když už ne každý den, tak alespoň při určitých příležitostech. A pravdou je, krásně zabalené hodinky pod stromečkem, dodají Vánocům punc luxusu. Pokud nechcete ty profláklé značky a obchody a hledáte něco extra, zkuste třeba Helveti. Najdete tam i švýcarskou výrobu, sportovní, outdoorové nebo pokud je Váš partner potapěč (nebo kajakář jak ten můj), mají dokonce i potapěčské.


Nevím jestli znáte Manboxeo. Když jsem minulý rok hledala vhodný dárek pro tchána, někdo mi tuto stránku doporučil. A já si řekla, že je to tak originální, že nic podobného od nikoho jiného nikdy nedostane :-) Na výběr máte několik krabic plných věcí, které si myslíte, že váš partner ocení. My tehdy kupovali luxusní sadu na holení- tchán je ještě stará škola :-) Ale uvažovali jsme i nad cyklistickou variantou :-)


O tom, že je sportovec, už asi víte. Čili funkčním oblečením já nikdy nešlápnu vedle. Tím, že se více soustřeďuji na český trh, objevila jsem značku Scutumwear. V čem je firma jiná je to, že oblečení přizpůsobují zákazníkům, vydrží o hodně déle (skutečně více než komerční značky) a hlavně- věci se šijí přímo tady z látek, které se tady taky vyrábí- tím pádem oblečení je ryze české a neopustí v procesu výroby hranice :-) Značka klade důraz na vhodný střih a materiál, takže je to jako druhá kůže :-)Když někam jede sám, chce si vzít se sebou foťák. Ten můj je ale tabu, takže jsem přemýšlela, že by mu mohl udělat radost nějaký malý. A jelikož by to chtělo něco extra, přemýšlela jsem nad Instaxem. Krásný retro dizajn jsem objevila u Infoto. Líbí se mi myšlenka, že vyfotí, co chce a rovnou bude mít v ruce fotku. Nevím, zda je foťák úplně vhodný na vodu, ale třeba každé léto jezdí s 20 dalšími kamarády na kola a myslím, že s Instaxem by si užili hodně legrace :-)


Už půl roku plánujeme někam spolu zajet na víkend. Společně strávený víkend bez dětí... Úplná nirvána! Už jsem si vyhlídla i místo, takže celkem seriózně zvažuji, že koupím k Vánocům voucher a budu z něj profitovat i já :-D Akorát nevím, zda to není moc sobecké. Nicméně když už hledám pořádné ubytování, jedu přes Hotely.cz. Jelikož je to pobyt jenom na prodloužený víkend a jednou za rok (v nejlepším případě :-D ), selektuji 5 hvězdiček.  Co třeba tento pobyt?


Tak to by byl asi výčet těch nej tipů, co mám v záloze. Uvidím sama, pro co se rozhodnu nebo třeba vyberu i něco, co jsem sem ze zjevných důvodů (ano, čte to i můj manžel) nedala :-)
A třeba jsem vám předala i trochu inspirace, pokud každý rok tápete jako já.

Máte již Vánoce pořešeny? Nebo to necháváte na poslední chvíli?


 

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Krásný večer :-) dárky se snažím řešit s předstihem, jelikož nemám ráda prosincové stresy, co je vše nutno ještě udělat, aby svátky byly opravdu klidné, pohodové a hlavně rodinné. Letos mám opravdu velký problém vybrat manželovi vhodný dárek a tak jsem s díky uvítala tento článek, nakonec jsem se rozhodla pořídit mu kvalitní obuv, jelikož je také celé dny venku (stavař) a navzdory, že pracovní obuv v práci "fasují" věřím, že mu udělám radost.
    Přeji krásne vánoční přípravy. Monika P.

    OdpovědětVymazat
  2. Trošku tady chybí něco pro ty z nás, kterým manželové chodí každý večer na ryby :D Můj je na nich pokaždé když má volnou chvilku, takže já musím dárky vybírat jen zde: https://www.rybashop24.com/Rybarske-pruty/ a nikde jinde. To by se urazil... :D

    OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš milý vzkaz :-)