S ČÍM SI DNESKA HRAJEME? - Recipe for 30s

S ČÍM SI DNESKA HRAJEME?

čtvrtek, srpna 24, 2017


Ještě nedávno jsem myslela, že Laura je docela malá na společenské hry. Jenomže v průběhu léta mi ta cácorka zase povyrostla, zmoudřela a my se rozhodli ohlédnout po něčem, co by ji mohlo bavit a zajímat.
Nejlepší možnost- vzít ji s sebou, ať si vybere sama. Na dětském festivalu, kde jsme byli začátkem července, stál v rohu malý stánek plný her. A uprostřed haly pak byly stolečky s vybalenými kousky, kde jsme si mohli sednou a každou si vyzkoušet- skvělá věc! Co už nebylo tak skvělé, že jim postupně začaly miznout jednotlivé součástky her...
Nicméně nakonec jsme domů odcházeli se 2 hrami a objednávkou houpacího prkna :-D

A ja Vám teď ty naše poklady představím, protože za zmínku 100% stojí.

ČERVENÁ KARKULKA

Po téhle hře Laurinka sáhla už jenom kvůli postavičkám, které jsou uvnitř- chápu, jsou kouzelné! A jelikož teď před spaním pořád dokola vyprávím jenom o Karkulce, bylo mi jasné, že ji musíme koupit.
Hra je určena dětem ve věku 4-7 let. Obsahuje herní plochu a malou knížečku, kde je vyznačeno rozložení figurek. Úkolem dítete je pak najít cestu karkulky (v těžší části i vlka) k domečku babičky.
V knížce jsou odstupňované úrovně od nejlehčí až po mistra. Popravdě kolikrát mám co dělat i já, abych tam napasovala správný chodník :-D
Dítě se zabaví i samo, rébus si může připravit podle obrázku v návodu.
KARNEVAL BERUŠEK

Totálně nevhodná hra pro děti, které si ještě dávají malé dílky do pusy :-D Ale jinak naprosto geniální. Pokud máte strach z toho, jak děti budou brát prohru (u nás je to třeba problém, Laura když prohraje, tak brečí a vzteká se), tak hra je určena pro Vás.
Je od 4 let. V principu hrají berušky (vy a deti) proti mravencům. Herní plocha je velká a krásně ilustrovaná. Všechny figurky jsou ze dřeva. V podstatě se jenom točí ruletkou a berušky, na které ukáže šipka, jdou k sobě a buď si dají pusinku (mají vepředu magnet) a vymění si barevné tečky, nebo si pusinku nedají (odpuzují se) a táhnou mravenci. Cílem hry je, aby každá beruška měla 5 rozdílně barevných teček a dostala se tak k hostině dříve, než mravenci.
Výborná hra! Zabavila jsem se i já a hlavně, obešli jsme se bez křiku :-)HOUPACÍ PRKNO

Popravdě jsem nad ním ani neuvažovala. Jenomže když jsem viděla ty od Vawa, chytly mě za srdce. A děti také, celé dny se houpají nebo využívají prkno jako skluzavku. Dizajn je neuvěřitelný a dají se využít na mnoho a mnoho způsobů. Na stránkách naleznete tipy- prodávají i prkna pro dospělé a můžete na nich cvičit třeba Pilates :-) Jako plus vidím, že si můžete zvolit jakékoliv gravírování, třeba i jméno :-)
Vánoce se blíží (ano, nedělám si legraci, vždyť už jsou tady za 4 měsíce...), tak třeba vám tipy pomůžou do budoucna. My si teď hrajeme celé prázdniny, vidím, že Lauru vše pořád baví, takže doporučuji s klidným srdcem dál :-)

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za Váš milý vzkaz :-)