WHOLE 30- POSLEDNÍ 2 TÝDNY - Recipe for 30s

WHOLE 30- POSLEDNÍ 2 TÝDNY

pondělí, června 26, 2017


A mám to za sebou. Musím říct, že úspěšně. Po hodně dlouhé době jsem sama na sebe skutečně hrdá.  Porazila jsem ten pomyslný cíl a dokončila něco, co jsem myslela, že po prvních dnech vzdám. A nebudu Vám lhát- bylo to těžké. A hodně.
První 2 týdny jsem popisovala ZDE. Druhé 2 týdny se spíš nesly v duchu- vydrž to už. Chutě na sladké vymizely, nicméně chuť na pečivo zůstala celkem dlouho. V hlavě jsem pořád měla, jak si mažu čerstvý rohlík máslem a zakusuji se do něj- čistý foodporn :-D
Nicméně to tak nějak celé uteklo rychle. Přiznám se, že kolikrát jsem dokonce vynechala i snídani a to ze 2 důvodů- jak jsou venku tropické teploty, tak prostě nemám chuť jíst a za druhé, jsem měla celkem těžké období a prostě mě nepustily nervy (někdo jí, já do sebe naopak nic nedostanu).

Den po dni zápisky nemám. Přišlo mi to už zbytečné. Ono pokud se do toho proudu už jednou dostanete, vše jde přirozeně a jednoduše.

Nejvíc jsem se bála přípravy jídla. Kolik času mi to zabere. Ale víte co? Nezabralo! Když už jsem byla líná, ráno je jednoduché udělat vajíčka a na oběd a večeři není nic jednoduššího, než strčit do trouby kuře a batáty. Rychlovka :-)

Prohlašuji, že to byla nejlepší možná "dieta", co jsem kdy zkoušela. A to zejména proto, že jsem ji jako dietu nebrala- ani jednou. Soustředila jsem se na to, abych očistila tělo a zjistila, jaké potraviny mi vadí a které naopak dělají mému tělu dobře.

Takže co mi Whole30 přineslo?

1. Zjištění, že jsem byla závislá na cukru. Otevřeně to říkám, ano, byla. Nedokázala jsem si představit pít kafe bez cukru, nebo mít odpoledne bez kokina.
2. Pečivo není vše. Na tom jsem byla největší závislák. A hádejte co? Bylo první, po čem jsem sáhla po skončení. A taky mi po něm zůstalo pěkně blbě. Nafouklo se mi břicho a druhý den se mi zhrošila pleť. Takže tak :-/
3. A když jsme u té pleti, tak markantní zlepšení! Já prostě věděla, že to závisí na jídle. Za celý měsíc ani jeden pupínek!
4. Nový styl stravování. Protože jsem neskončila- ano, přidala jsem si víc potravin, nicméně základy zůstaly. Takže přecházím na Paleo a prozatím se budu stravovat tak- protože mi to nejvíc vyhovuje. Nestrádám. A jídla jsou skutečně chutná!
5. Samozřejmě, že se to všechno hodně kladně projevilo i na váze a hlavně centimetrech. Dodržela jsem pravidlo nevážit se, dokud neskončím. Ale cítila jsem velké změny hlavně na kalhotech. Vytáhla jsem z krabice oteplováky na lyže, do kterých jsem se v únoru nemohola vůbec dostat a s těžkým srdcem a slovy mé mamky: "Jsi po 2 dětech, změnila se postava, už je asi nezapneš.", je odložila hluboko na dno, nicméně jsem je zapla! A ne stylem, že bych nemohla dýchat, ale prostě úplně normálně!
6. Jsem zpátky na své konfekční velikosti. Konečně! Jedno mínus to má- vše, co jsem si koupila za poslední měsíce, je mi teď velké :-D


Co mě Whole30 naučil?

1. Pít kafe s mlékem. Pouze s mlékem, žádný cukr. Celé whole jsem si dávala mandlové mléko, ale kafe je po něm hrozně nakyselé, tak jsem nakonec raději nepila ani to. A stejně tak nejíst sladké. Samozřejmě, že po skončení jsem si dala kousek dortu nebo čokolády. A víte co? Nechutná mi to! Úplně jsem byla přeslazená.
2. Že to, co si myslíme, že nám ve stravě třeba neubližuje, tak klidně může. A zjistíme to jenom tak, že osekáme jídelníček na ty nejzákladnější věci.
3. Umím udělat domácí majonézu :-D A zjistila jsem, že je to nejvíc rychlovka na světě a že mi hrozně chutná. Taky jsem začala kupovat kvalitnější potraviny- leze to do peněz? Ano... Ale dělám to pro svoje zdraví a zdraví své rodiny.
4. Naučila jsem se říkat ne. A bylo to hodně těžké. Mám ráda jídlo. Všeho druhu. Konečně jsem v sobě našla sílu vytrvat.
5. Číst zadní strany etiket. Dělala jsem to už předtím, ale tentokrát tomu už i víc rozumím. Neberu potraviny, kde je přidaný cukr a jiné konzervanty.
6. A hlavně jsem se naučila trpělivosti. A důvěře. Ze všech stran slyšíte, jak je jídlo 70% a víc úspěchu, pokud chcete zhubnout nebo zlepšit životní styl. Víte, že já vyzkoušela hodně cest jak k tomu dospět, ale nikdy jsem neměla přesvědčení- až doteď. Podívám se do zrcadla a vidím rozdíl. Velký.

Jak jsem tedy dopadla a jaký je výsedek?

V první řadě to vidím na břiše. Nicméně- co si budeme povídat- po 2 dětech to břicho nebude nikdy takové jak ve 20. Dokud stojím, tak ok. Ale nedejbože, že se sehnu :-D Kůže už není tak pevná- vždyť víme jak to je, že ano, maminky moje :-)
S váhou jsem se dostala pod hranici, kterou jsem chtěla pokořit. A ještě pořád nejsem tam, kde bych chtěla být.
S Kačkou (trenérkou) jsme udělaly fotky v říjnu, kdy jsem prvně začínala s upraveným jídelníčkem. Míry jsem si brala v březnu, kdy jsem postupně najížděla na krabičkovou dietu.

Spokojená tedy jsem. Nadmíru. Strašně moc mě tahle zkušenost nakopla a utvrdila v tom, že jdu správnou cestou.
A pokud přemýšlíte, že do toho jdete taky, tak vám to z hloubky svého srdce doporučuji. Už kvůli zdraví. Když jsem to vydržela já, tak to vydržíte i vy. A nejsou to jenom prázdná slova- já byla přesně tam, kde jste teď vy. Neschopna dodržet jídelníček, neustálé chutě, nutkání něco jíst a večer strašná smršť u lednice. Ale pak prostě přišel den, kdy už jsem si řekla, že to takhle dál nejde, aby mi bylo pořád špatně a šla do toho po hlavě.

A výsledek?


Celkem úspěch? :-)

Co se týče fotek... Hodně jsem přemýšlela, zda ano nebo ne. Sice jsem na tom lépe, ale nemyslím, že bych se chtěla vystavovat takhle veřejně- zvláště, když pořád nejsem spokojená. Ale! Jednu sem dám. A to fotku břicha, kde je to nejvíc vidět (ano, shodit břicho se dá pouze stravou!)


Hodně jste se mě ptaly, kde hledám jídelníček, recepty, atd. Já čerpala hlavně od Mišky z Yummy Mummy foodie. Když si otevřete její stránky ZDE, najdete tam sekci Whole30, kde jsou zařazeny jak recepty, tak jídelníčky + dokonce seznam na nákup týden dopředu- a řeknu vám, to byl největší pomocník! Pokud máte v lednici vše, co potřebujete, není nic jednoduššího, než si uvařit.

Dále jsem celkem často chodila na stránky Paleo snadno, kde je taky sekce Whole30 a hromady receptů :-)

Tak co? Zkusíte to taky? Je léto a to se hubne nejlépe :-)

You Might Also Like

7 komentářů

 1. Knížku Jídlo na prvním místě už mám doma 2 roky, 2x dokonce přečtenou, ale to je tak všechno...jsem taly velký cukrholik a pečiva jím přes míru, oboje mi vadí a po přečtení vašeho článku mám chuť s tím něco udělat...jdu do toho! Za měsíc se navíc budu vdávat,tak možná i ideální příležitost vylepšit pleť a možná trochu doladit postavu...obdivuju vás,že jste vydržela a doufám,že to zvládnu i já :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc! Určitě v sobě zkuste najít tu sílu a začít- to je na tom to nejtěžší. První týden- je dlouhý, ale pak už to půjde samo, hlavně nebudete chtít zahodit vše, co jste do té doby dosáhla, takže vlastně budete motivovat sama sebe :-)

   Vymazat
 2. Už nějakou dobu se chystám do toho pustit..ale nevěřím si, že to zvládnu bez cukru a pečiva, i když vím, že by to moje tělo opravdu ocenilo.Všude kolem je tolik lákadel a sáhnout po pečivu nebo kole když je potřeba rychle doplnit energie je tak jednoduché.. 😀 V těhotenství jsem si říkala a těšila se na to, jak po porodu najedu zase na svůj osvědčený jídelníček a brzy shodím na svou váhu "před"..dcerce je 15měsíců a já se stravuji asi nejhůř za celou tu dobu, kdy jsem si uvědomila, že jídlo je opravdu 80% úspěchu. Potřebuji pořádně nakopnout! Myslím si, že Váš článek je pro mě tím potřebným kopancem a motivací..netrpělivě jsem čekala na vaše shrnutí a utvrdilo mě v tom, že JDU DO TOHO. 😉 Doufám, že moje vůle bude pevná..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě začněte! A hned nejlépe :-) Vím, jak těžké je vytrvat, ale přísahám, že po tom měsíci, budete spokojená nejvíc na světě :-) Hlavně se budete skvěle cítit a to je to hlavní

   Vymazat
 3. Úžasná změna! Vypadáš perfektně! Já jsem shodila 25 kg, takže celkem vím, jaké to je. Hlavně ta vůle! Tenkrát mi stačilo se naučit přijímat bílkoviny vs. sacharidy, zapojit cvičení a šlo to. Stačí se jen rozhodnout tak žít. Pro mě nikdy neměly diety smysl. Už od poloviny 2015 si stále držím váhu a jsem tak šťastná. Jednou jsem také držela sacharidové vlny a bylo mi z toho dost špatně.

  OdpovědětVymazat
 4. Paráda ty hubeňoure, já bych brala klidně i tvých nemilovaných 64, ale já jsem jiná ,,váhová kategorie:-)''.
  Já před těhotenstvím zhubla 15 kg (trvalo mi to 8 měsíců, přečemž jsem 4-5x do týdne hodně sportovala) a v těhotenství jsem 20 nabrala a cca 6kg se mi nemilosrdně drží a jelikož kojím a malej mi vstává hodně v noci tak ne a ne to dát dolů, cola a sladký to jistí:(.. Tak snad až se mu to spaní srovná tak se srovnám i já:-).


  Měj se krásně a když budeš mít chuť, přijď ke mně na návštěvu http://www.bygabra.cz/,

  papa Bygabra

  OdpovědětVymazat
 5. Konečně jsem se dostala k tomu si přečíst tento článek. Já jsem také teď dost závislá na sladkém a to hlavně proto, že ještě kojim a to i v noci, takže budu asi bojovat se sladkým jakmile už nebudu Laurinku kojit. S pečivem takový problém nemám, aleje fakt, že když jsme teď byli na dovolené v Krkonoších, tak paní domácí dělala ke snídani domácí housky a jako nikdy jsem neměla po pečivu tak nafouklé břicho jako tam. A to i přítel si toho všiml a řekl, že vypadám jak v pátém měsíci. A to jsme ještě jako měli za ten týden tam 4x knedlíky. Ty teď nechci nějakou dobu vidět.
  Jinak krásná práce.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš milý vzkaz :-)