ZPÁTKY DO FORMY: ZAČÁTKY - Recipe for 30s

ZPÁTKY DO FORMY: ZAČÁTKY

neděle, dubna 02, 2017Jako malá jsem byla neustále v pohybu. Celé dny jsme s kamarády trávili venku, hráli míčové hry, jezdili na kolech, šplhali po stromech. Pamatujete si to? Celé sídliště venku. Bylo to něco kouzelného. A taky to byl jediný pohyb, který jsem měla. Jako rodina jsme k sportu vedení nebyli, takže žádné lyže se nekonaly, žádné výlety na kolech nebo sportovní kroužky. Nic. A nevadilo mi to, nikdo v mém okolí podobné věci nedělal (žili jsme na vesnici).
Pak jsme se ale odstěhovali do města, pohyb se přirozeně vytratil, na mě přišla puberta a kila letěla nahoru. Nekecám, byla ze mě malá/ vysoká kulička. Pamatuji si to období moc dobře- cukry byly nejlepší přátelé a pubertální deprese na denním pořádku.
Když už jsem toho měla dost, samu sebe jsem přesvědčila, že nejlepší způsob, jak se dostat zpátky do formy, je přestat jíst. Za jedno léto jsem zhubla z 67kg na 50kg. Nikdy mou hlavou ani neprolítla myšlenka, začít cvičit nebo upravit stravu. A vlastně mě k tomu nikdo ani slovem nenavedl.
Období to bylo velmi těžké, protože jsem jako vzor měla svoji nejlepší kamarádku, baletku, věčně hubenou, krásně zpevněnou a fakt nádhernou holku, která neměla nouzi o kluky- a dobře víme, že v období kolem 15 let jsou kluci všechno :-D
Nikdy jsem se nepovažovala za hezkou holku a vždy jsem tuto skutečnost přisuzovala mé postavě... Tak jsem nejedla.
Moje váha kolísala nahoru a dolu vždy podle toho, v jaké fázi vztahu jsem byla.
Když jsem potkala mého nyní už manžela, byla jsem v období, kdy mi stačilo sníst jeden rohlík za celý den. Až s ním jsem se nějak vzpamatovala, začala se mít ráda, mít o sobě vyšší mínění a hlavně jsem začala sportovat (co jiného mi také zůstalo, když má člověk za partnera sportovce:-) ).
Za ty roky s ním jsem se naučila lyžovat. Naučila jsem se mít pohyb ráda a dostala se do fáze, kdy ho potřebuji.
Udělala jsem si kurz instruktorky Zumby a jeden rok aktivně procvičovala. A pak jsem přičichla k posilovně a u toho tak nějak zůstala.
Po prvním porodu jsem shazovala svých 18kg velmi těžce. Popravdě mi kojení vůbec nepomohlo, spíš se mi nedařilo hubnout, jelikož si tělo drželo zásoby tuku zuby- nehty (možná to můžu přisuzovat i tomu, že jsem vždy řešila hubnutí radikálně a to nejezením... Tělo mi nevěří, tak si radši nechává do zásoby, co kdyby náhodou...).
Na svoji váhu jsem zhubla až po 9 měsících, kdy jsem kvůli zdravotním potížím týden nic moc nejedla a pak v létě začala aktivně běhat. V průběhu dalších měsíců jsem se pomocí posilovny a menšího přísunu jídla (zase!) dostala až na velikost 36. Byla jsem na sebe pyšná, lépe jsem snad nikdy nevypadala...
No a pak jsem otěhotněla s Filipem. A přibrala 15 kg. Tentokrát jsem se zpátky na svoji váhu dostala rychleji, a to do půl roku. Cvičit jsem začala už po 5 měsících (hlavně kvůli zádům). ALE! Nikdo mi nikdy neřekl, že tělo po prvním porodu vypadá úplně jinak než po druhém :-/ Což znamená, že svých 60 kg sice mám, ale břicho vypadá pořád jak špek, stehna jsou 2x tak velká než byla, zadek jak rosol a já jsem nešťastná.
Když mám být upřímná, hrozně moc se bojím, že tohle už zůstane. Za celou svou existenci se mi NIKDY nepovedlo mít pevnou postavu. NIKDY!
A to mě děsí. Pořád jsem si namlouvala, že je to stravou. Ale kdo ví? Co když zrovna já taková nikdy nebudu?


Dostala jsem se momentálně do fáze, kdy jsem si dupla a zapřisáhla sama sebe, že to zkusím. Skutečně se po hlavě vrhnu do sportu a stravy a uvidím, zda si splním další ze svých snů, nebo ne. Jsem nevěřící Tomáš a pokud na vlastním těle neuvidím výsledky, neuvěřím nikomu, že to jde.

Co tedy moje rozhodnutí obnáší?

Jako zaměstnaná máma nemůžu trávit večery přípravou jídla na další den (promiň Kačko!). Vypracovaný jídelníček mi visí na lednici, ale není čas, abych si vařila sama- a nakupovala.
Tak jsem to vyřešila jinak- krabičkovým jídlem! Co je jednodušší, než dodržovat stravu, kterou Vám už někdo připraví a přinese až pod nos?
Po dlouhém hledání toho pravého jsem nakonec zakotvila u Zdravého stravování. Mají několik programů (mimo ostatních i pro maminky, které kojí!), ze kterých si můžete vybrat přesně ten pro Vás. Dokonce je i varianta pro vegany :-) Pokud nevíte, lehce Vám to dotazník vypočítá :-)
Cena je dle mého jedna z nejlepších na trhu. Jídlo je chutné, mám za sebou první týden a řeknu Vám, že až na pár vyjímek (jako mořské plody a houby), je jídlo skutečně dobré, různorodé a syté. Jediný problém mám já osobně s jogurtovými nápoji a jogurty celkově, ale to je už můj boj :-) V případě, že něco skutečně nemáte rádi, stačí nahlásit při objednávce a bude na to brán zřetel.
O těchto krabičkách Vám budu psát ještě blíž podle týdnů (taky jsem první 3 dny každé jídlo ukazovala v instastories). Plánuji několik článků datujících moji cestu za lepší postavou ( a teď myslím za ZDRAVĚJŠÍ postavou).
Pokud přemýšlíte nad tím, že by jste krabičky zkusili, směle do toho. Vyjednala jsem pro Vás i slevičku, po zadání KÓDU: LUCIE10, máte 10% slevu na první objednávku, tak šup do toho :-)
Dále zařazuji tréninky. V pondělí a ve čtvrtek s mojí milovanou trenérkou Kačkou, ostatní dny chci buď rychlou chůzi kvůli tepovce, nebo běh. Dle nálady a dispozici (třeba momentálně trpím zelenou rýmou- děkuji moje milavaná dcero!), takže bych bohužel ani jedno neudýchala. No a taky přemýšlím nad jednou hodinou jógy týdně (potřebuji pořádně povolit a roztáhnou ty moje zkrácené šlachy).


Týdně se chci vážit, měřit po měsíci a výsledky chci vidět do 3 měsíců :-D Tak mi držte palce :-) A ano, budou i fotky před a po... Pokud se na to budete chtít dívat :-D

A co vy? Taky formujete do plavek? Nebo ne? Máte zkušenosti s krabičkovou dietou? Písněte do komentářů, ať vím, že v tom nejsem sama :-)
Ano, i s kočárem se dá běhat! Tak už žádné výmluvy :-)


You Might Also Like

6 komentářů

 1. Obdivujem ťa a držím palce!Minulý rok som behala, aj s kočíkom. Tento rok sa zatiaľ odhodlávam. Tak som rada za to, že mi dodávaš silu! 👍😘

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ďakujem! Dúfajme, že mi tá sila aj ostane a hlavne, že budú výsledky ;-)

   Vymazat
 2. Držím palečky �� Já jsem teď 5 měsíců od porodu a kojim, šle i přes to se snažím zhubnout a zpevnit a hlavně chci zhubnout víc než jsem nabrala v těhotenství. Před těhotenstvím jsem totiž přibrala �� A zatím to jde, i když teď se to trochu zastavilo. Ráda bych začala běhat, ale zatím jsem běhu nepřišla na chuť, tak snad mě to začne bavit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super! Jenom do toho. Mně to cvičení pomáhá hodně i na psychiku ;-) Jinak na začátky s během doporučuji aplikaci do mobilu Nike Run Club. Taky jsem neměla ráda běhání, nikdy mi to nešlo, nemohla jsem se rozběhat. S pomocí aplikace odběhneš za 2 měsíce v pohodě 5 km :-)

   Vymazat
 3. Lucko držim palce, přesně jak píšeš, tělo po druhém porodu je katastrofa, oproti tělu po porodu prvním, byla jsem sama sebou znechucená, jak vypadám. Mě dalo neuvěřitelně do kupy cvičení Metamorphosis od Tracy Anderson, neuvěřitelná proměna, kdybys chtěla, mohu poslat. Cvičila jsem jen doma, 5x týdně půl hodiny a za 3 měsíce jak mávnutím proutku tělo totálně jiné. Ilča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to zní super, určitě pošli! Půl hoďka denně mě nezabije :-) Budu ráda.

   Vymazat

Děkuji za Váš milý vzkaz :-)