OSLAVA 1. NAROZENIN FILIPA - Recipe for 30s

OSLAVA 1. NAROZENIN FILIPA

středa, dubna 19, 2017


Seděla jsem nad kompem a lustrovala jednu stránku za druhou. Oslava měla být za měsíc a já pořád neměla vybrán ústřední motiv. Chtěla jsem, aby Filip nestrádal a byla mu uspořádaná stejně velká oslava prvních narozenin, jakou jsem připravila Lauře.
Nakonec, ani nevím jak, napadla mě Panda (a ano, jsem ráda, že je ještě tak malý, že mi do toho nemůže kecat :-D ). Protože co je víc fotogenické, než kombinace bílé a černé, že jo? :-D
Dekorace se u nás bohužel moc neprodávají, velkou inspirací mi byl tedy Pinterest, podle kterého jsem pak dělala i plakátky. Dopomohla i Markétka z Mamami.cz, od které mám vlajky a pytel s Pandou :-)Zbytek mě napadl asi den před oslavou.
Tentokrát přípravy měly ale velkou výjimku- nepekla jsem a nevařila. Prostě jsem si řekla, že nebudu stát 2 dny u plotny a chystat jídlo pro 8 lidí, že si ho nechám udělat a já v klidu rozvěším ozdoby a naaranžuji si dekorace. A péct bych stejně nemohla, když mi dobře nepeče trouba :-D (to je výmluva, co?).
Takže! Tentokrát úplně bez stresů, v příjemné společnosti zlaté Mišky z yummymummyfoodie, proběhlo celé dopoledne hladce, mile a v pohodě. A o to mi šlo.
Jídlo bylo božské a já si ho vychutnala asi nejvíc, protože jsem zrovna z těch lidí, kteří neocení svoji vlastní práci (kdo také není nikdy 100% spokojen s tím, co uvaří?). Takže pokud uvažujete o rodinné oslavě, nebo klidně i jiné, doporučuji rauty od Mišky. Má je zdravé a skutečně výborné.
My třeba měli kuřecí řízečky v mandlové krustě, batátový salát, trhané vepřové maso s guacamole, chlebíčky s rybí a vajíčkovou pomazánkou (polovina vajíčkových mi při přenosu na stůl upadla na zem :-D no, alespoň se dostalo i na psa ;-) ), zeleninový talíř s dipem. K tomu ještě sladké kuličky z datlí obalené v kokosu a černém sezamu- no fakt, doporučuji zkusit!

Dort jsem už jako na předešlou oslavu mých narozenin, objednávala u holek z Velvet bakery (moje dvorní pekařky :-D). Stejně tak jsem vzala pár cupcaků, cakepops a makronky. A bylo to jako vždy- kvalitní provedení a hlavně domácí, pravé zpracování. Oblizovali jsme se všichni až za ušima :-)

No a jaké to vše bylo? Skvělé. Miluji ty chvíle, kdy se sejdeme skutečně celá rodina a slavíme spolu růst další generace. Je fajn se vidět, pokecat, užít si děti, které se začínají pořádně předvádět :-) Za měsíc čekáme další přírustek do rodiny (synovce/neteř), na který se moc těšíme, tak nás v září, kdy má narozky Laura, bude zas o jednoho více.

You Might Also Like

8 komentářů

 1. Jeej krasne! Ja chystam oslavu za mesic a bude velrybkata:)
  Pusu papa
  ByGabra
  www.bygabra.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Moc krásná oslava, dekorace, jídlo i rodina ;)

  SISTERSHOODS

  OdpovědětVymazat
 3. Krásne oslava! Asi sa inšpirujem. Milujem čiernobielu kombináciu 👍

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určite sa inšpiruj, veď preto to tu je :-)

   Vymazat

Děkuji za Váš milý vzkaz :-)