5 Resolutions for 2017 - Recipe for 30s

5 Resolutions for 2017

středa, ledna 04, 2017


Znáte to- Nový rok, nová předsevzetí. Posilovny jsou plné k prasknutí, lednice Vám přetékají v lepším případě zdravým, v horším případě žádným jídlem. Odhazujete krabičku cigaret a zapřísáháte se, že byla poslední. Otevíráte nabídky dovolených a utvrzujete se v tom, že tentokrát na tu dovolenou našetříte a nebudete tolik utrácet za oblečení, hlavně se NIKDY nedostanete na účtu do mínusu! Hledáte jazykovky, abyste si konečně oprášily ty základy. A mohla bych pokračovat dále.
Rychlý náhled do budoucnosti v řádu pár měsíců? Permice do posilky má odškrnuty čtyři okýnka z 10 a propadla. Dieta vzala za své po pár dnech, nebo nastal jojo efekt. Kouřit jste znovu začaly po tom, co jste byly tak nesnesitelné, že vám krabičku koupil sám partner. A skříň se nadále nedá zavřít pod tíhou oblečení, na kterém jsou ještě visačky.
Tohle je nadnesený popis našich předsevzetí a plnění. Všechna čest vyjímkám. Vím, že existuje tábor, který vehementně popírá jakékoliv předsevzetí a směje se lidem, kteří si je na Nový rok vytváří.
Já se jim nesměji. Plně chápu potřebu vykročit do dalšího roku s tím, že chceme něco změnit. Potřebujeme vyhlížet následující období pozitivně a plní elánu. A kdy jindy s tím začít, než když se datum překlene z 31. na 1. a do nového vstupujeme s čistým štítem a nadějí? :-)

Moje předsevzetí nejsou ani tak předsevzetími. Jsou to spíš mety, góly a sny, kterých bych chtěla v tomto roce dosáhnout. Alespoň z části, co mi síly a hlavně děti, dovolí :-) Tento rok totiž překračuji i věkový milník a stane se ze mě skutečný dospělák (alespoň na papíře :-D ).


1. Cestovat
Na tento bod se obzvlášť těším. Filip bude mít v dubnu už rok, tudíž bude jednodušší někam vyrazit. Nejbližší velký výlet je v pláně na přelomu srpna- září, kdy jedeme s mamkou do Říma (ano, už po 3!). Vždy se tam chtěla podívat, tak jí Ježíšek přinesl k Vánocům letenky :-) Myslím, že do té doby už bude Filip dost veliký, aby zvládnul 4 dny bez mamky :-)


2. Předělat koupelnu
To už je dané, v každém případě se na to těším jak malá holka. Od doby, co jsme si koupili byt a nastěhovali se, postupně, hodně pomalu, předěláváme. Tento rok je na řadě koupelna a to ze 2 důvodů- kotel je na odpis a to až do takové míry, že mě při kontrole kominíci instruovali co mám dělat a jak rychle utéct, až nám začne houkat kontrolka CO. Druhý důvod je, že je koupelna původní, stará, celá oranžová a je tam díra (nefunkční větrák) do stoupaček, takže nám do bytu neuvěřitelně táhne a je mi pořád zima :-/
Takže se skutečně těším, až se vykoupu v nové vaně a vylezu ven bez rampouchů kolem nosu. Případně až se nebudu bát, že najdu omráčeného psa v koupelně.3. Být lepší mámou
Zrovna včera jsem nad tím přemýšlela. Mám jenom já takový nutkavý pocit, že musím být lepší, nebo to má každá máma? A tím leší myslím ve vztahu k dětem. Popravdě pořád se nějak potýkám s tím, jak rozložit čas mezi 2 děti, aby nestrádal ani jeden. A jsem v tom příšerná :-/ Možná je to jenom teď, dokud je Laura doma a ne ve školce, ale mám co dělat, aby byli spokojeni oba. Filip leze, stojí, chce si samozřejmě hrát se vším, s čím si hraje Laura a ona chce mít na vše zase klid. Takže si dokážete představit ten neustálý vřískot u nás doma. Laura brečí, že jí do všeho Filip leze a ten zas, když ho přesunu jinam. A já jsem na mašli :-D


4. Zdravěji jíst a cvičit
Ano, je to tady. Klišé jako trám. Ale aby jste tomu rozumněly, já zdravě jedla a cvičila, než nás napadly ty ošklivé, nemiznoucí bacily. Jak jsem začala lítat kolem dvou nemocných dětí, na cvičení nezbyl čas ani energie. Natož pak si vážit a chystat nějaké zdravé jídlo. Takže jsem to totálně odsunula bokem. Od října doteď! To jsou 3 měsíce. Fuj Lucie! Už se necítím dobře, v hlavě mám neustálé výčitky a vnitřně cítím, že je čas to změnit. A musím zařadit do jídelníčku i smoothie, hlavně kvůli Lauře, ať do sebe nacpe aspoň nějaké vitamíny.

5. Dělat jenom to, co mě baví a naplňuje
A to je podle mého jedna z nejdůležitějších věcí. Minulý rok nás všechny semlel v různých sférách, očistil a já si uvědomila, že pokud dělám něco, co mi bere energii a netěším se na to, odráží se to jak ve vztahu k okolí, tak i ke mně samotné. Ráda bych svůj zbývající čas věnovala jenom tomu, co mi přináší potěšení. A ruku v ruce i tomu, kdo si to zaslouží. Nebudu se nadále obklopovat lidmi, kteří o to nestojí a jenom berou, trápí a dělají problémy. A nebudu dělat věci, se kterými vnitřně 100% nesouhlasím, bez ohledu na to, co si kdo myslí. Je to přeci jenom můj život a v první řadě to musím být já, kdo je šťastný a spokojený, abych mohla to samé dělat pro druhé.

A co vy a Vaše předsevzetí do nového roku? Máte nějaké nebo podobné věci neuznáváte? :-)

You Might Also Like

3 komentářů

 1. moc hezky napsáno :-) . u mně předsevzetí fungují přesně jako v první části vašeho článku v každém případě souhlasím s vaším posledním . Vždy si říkám a dost ! už skutečně nebudu se obklopovat lidmi co o to nestojí a berou akorát energii. Proste sosaj a sosaj jako komáři v horkých letních dnech.
  No pak se zase neco staně a ja povolím, pomúžu, odpustím, hodím za hlavu a čim se mi to oplatí? tím že za pár dní, týdnu, v tom moooc dobrém případě mesícu je to tam kde to bylo - na začátku .
  a proto výzva pro tento rok :
  Moje dítě ESTERKA, Já a múj manžel!
  Nic není dúležitější !!! a kdo ma o nas zajem (myslim našeho povedeného dědu a tetičku) tak si cestu najde a když ne ok nech bejt ...
  Nééé JÁ ale TY, VY, jste ti co se sami připravujete o čas,společné chvíle , zážitky ... L Á S K U E S T E R K Y

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za pochvalu :-) Ano, bohužel já sjem velmi podobná povaha. Pořád se snažím sama sobě namluvit, že dotyčná osoba je jiná a vždy polevím, odpustím, otevřu své srdce a pak to dopadne zle. Takže už jsem myslím našla svoji hranici a pro tento rok chci klid :-)

   Vymazat
 2. Veľmi pekné plány na tento rok. Držím palce nech sa ti všetky splnia ;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš milý vzkaz :-)