Christmas DIY with kids - Recipe for 30s

Christmas DIY with kids

středa, prosince 14, 2016


Jelikož Laura je doma bezmála už měsíc, je pořád těžší vymýšlet jí nějakou zábavu, které by se alespoň chvilku věnovala a vybila trochu energie. Všechny víme jak to je, když jsou děti moc dlouho doma :-/ Všechny papíry už máme pomalované, hry zahrané nejmíň 20x, naučila se pexeso, které ji přestalo bavit 2 dny potom, pohádky už má taky zkouknuté a já mám nervy na krajíčku :-D
Nicméně jelikož se blíží svátky, chtěla jsem kromě pečení cukroví vymyslet i něco nového. Minulý rok jsme dělaly ozdoby na stromeček ze směsi vyrobené z mouky, vody a soli, myslím. Celé to hezky ztvrdlo a já to pak akvarelami pomalovala. Tento rok jsem našla skvělý tip a mohla konečně využít ten šuplík plný korálků, které mi zůstaly z doby vyrábění klipů na dudlíky :-)
Takže přináším velmi jednoduchý návod na zábavu, která nám zabrala asi dvě hoďky a výsledek je celkem solidní na to, že je dělala Laura sama :-)

Co potřebujeme:
- různé barvy plastových korálků (na ebay najdete pod pony beads), ty průsvitné jsou čistčí, barevné jsou zas dobře vidět na stromečku :-)
- kovové vykrajovátka na cukroví
- plech
- grilovací alobal

Postup:
Předehřejeme troubu na min. 250°C. Plech si vyložíme alobalem a poklademe ho vykrajovátky. Do nich ukládáme barevné korálky dle preferencí. Všechny ale ukládejte okem nahoru, aby jste viděly tu dírku. Kdyby byly všelijak, nevypadalo by to pak dobře. Když si vše zaplníme (což trvá, než všechny korálky správně uložíte. Doporučuji použít na otáčení párátko), vložíme plech do trouby a pečeme. Mně to zabralo zhruba 20 minut, ale záleží. Kontrolujte si to, korálky musí být rovnoměrně roztečené a spojené. Dávejte pozor, aby jste je nepřepekly, to pak budou bublat a ozdoby se pokazí :-/
Když jsou hezky roztečené, vybereme je a šup na balkon do chladu na 10 minut. Pak už stačí jenom ozdůbky vyloupnout.
Pokud chcete mít uprostřed i dírku na zavěšení, poproste nejlépe muže, aby vám tam malou vyvrtal. Nebo pokud jste šikovné jako já (ano, miluji mužské práce!), vyvrtejte si ji sami :-)
A teď už můžete ozdobit stromeček. Nebo obdarovat babičky :-)


   

You Might Also Like

5 komentářů

 1. Jeeej.. to je rozkošný nápad..jed raz budem mať čas a väčšie dieťa/deti, tak isto vyskúšame.. Šťastné a veselé 😉

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělý nápad! Mám doma milion korálků, které asi už nijak nevyužiju, tak to s Žížou vyzkoušíme! Díky!
  D.

  OdpovědětVymazat
 3. Wau, super návod, loni jsme takto dělali ozdoby ze starých svíček. Vložili jsme hřebíček, různé knoflíky do formiček a kapali jsme vosk - už to chce starší děti. Ale všichni byli nadšený, hlavně babičky. Návod vyzkouším, jsem korálkářka a přebytky se vždy najdou :) Snad půjde rozpustit cokoliv.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak hodinu čekáme u trouby a stále se korálky ani nepohly :D Uvidíme co bude dál :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fu tak to netuším :-) My to z jiných nezkoušely, jenom z těch, co jsou na obrázku :-/ Tak nedokážu říct, zda je jiný materiál...

   Vymazat

Děkuji za Váš milý vzkaz :-)