BE CREATIVE- KIDS TOYS - Recipe for 30s

BE CREATIVE- KIDS TOYS

středa, září 21, 2016


Zdravíme z Lauřinho království hraček :-) Venku prší, my se nudíme, nemáme co dělat, tak vytahujeme ze skříňky všechny hry, co tam máme a hrajeme si. A že těch her je, než skončíme, uplyne nějaká ta hodinka :-)
Laura má hromadu hraček, ale zrovna na tyhle, které Vám tu dnes budu prezentovat, nedám dopustit. Od malička byla Laura hodně zvídavá, potřebovala pořád nějaké podněty na rozvoj a s obyčejnými hračkami si moc nevyhrála. Proto jsem začala pátrat jak na netu, tak po obchodech.
Největším pomocníkem a snad i starterem jiného zaměření v nákupu hraček, byl dětský festival u mamky v Nitře, na kterém jsme minulý rok byly. Přímo tam jsme totiž měly možnost si vše osahat, popovídat si s lidmi, kteří tomu rozumí a zvážit, které hračky by byly vhodné pro Lauru. A mamka je na to celkem odborník :-) Jsem ráda, že se zajímá a když něco malé koupí, tak je to skutečně kreativní věc, se kterou si Laura ráda hraje i několik měsíců (co si budeme povídat, pořád je to dítě a když už má něco okoukaného, ztrácí to pro ni lesk...).
Mám několik oblíbených značek, které mě nadchly jak dizajnem, tak zpracováním. Převažuje u mě kvalita nad kvantitou, takže dám radši pár stovek navíc za 1 hračku, která má potenciál učit, než pár korun za něco, co skončí po 2 dnech hraní na dně krabice.

DJECO

Dejco je francouzský výrobce hraček. Jejich dizajn je rozpoznatelný na první pohled a nezaměnitelný. Je dílem několika předních francouzských výtvarníků. Pamatuji si, když jsem prvně viděla ty obrázky, nemohla jsem přestat ochkat :-)
Bezpochyby patří mezi nejlépe ilustrované hračky, co jsem kdy viděla.
Nabízí jak výtvarné sety, společenské hry, dřevěné hračky, tak i puzzle a razítka pro nejmenší, po kterých jsme sáhli my.

GOULA

Španělská značka didaktických hraček pro děti od jednoho roku. Vyráběny jsou jenom z přírodního materiálu (většinou dřevo) a upraveny netoxickými barvami. Rozvíjejí verbální projev (což Laura potřebuje, jelikož na ni mluvíme jak česky tak slovensky a ona začala povídat trochu později...), logické myšlení, motoriku, prostorovou orientaci a pod.
Můžu říct, že se skládačkou si Laura hraje doteď (kvalita!) a dřevěné pexeso zatím využívá spíš na stavění věže, ale občas se zadaří i učit ji správně si s ním hrát :-)
HABA

Německý výrobce zaměřen na jednotlivá stádia vývinu dětí. Stimuluje představivost, kreativitu, motoriku a sociální hraní. Je pravidelně oceňován za svůj krásný dizajn, který znovu vychází hlavně z přírodních materiálů jako dřevo, textilie, papír a pod.
Pamatujete si z dětství takové ty papírové panenky, kterým jsme měnily papírové šaty (některé jsme si třeba namalovaly a vystřihly samy)? Já tu hru milovala a strávila jsem u ní i hodiny. A jak milé překvapení bylo, když jsme objevily s mamkou magnetickou sadu od Haby! Já se zamilovala na první pohled, pozadí se dá v krabici měnit a doplňků pro panenku je hodně. Akorát jsme to tedy Lauře asi měly dát o rok později, panenka má už urvanou hlavu :-D Nevadí, třeba příště... K sehnání jsou magnetické krabice i pro kluky, třeba rytíři.

HAPE

Kanadská značka vyrábějící hračky pouze ze dřeva. Spolupracuje s dizajnéry po celém světě, aby tak dodala hračkám jistý šmrnc a atraktivitu :-) 
My zatím zkusily jenom tuto magnetickou tabulku s kuličkami, Laura se perfektně naučila barvy! Rozvíjí i jemnou motoriku a řekla bych, že i trpělivost. Před pár měsící se ještě vztekala, když se jí kuličky nepodařilo pořádně posouvat, dnes už klidně sedí a zkouší, dokud se nepovede :-) Takže za mě úžasná hračka a želvička je roztomilá :-)PLAN TOYS

Thajská značka hraček, která funguje na trhu už desítky let. Čím je tato firma zajímavá je, že hračky vyrábí z kaučukovníků, které neprodukují již mléko, vykupuje je od farmářů a místo nich vysází stromy nové. Získala taky akreditaci o sociální odpovědnosti, což v překladu znamená, že ke svým zaměstnancům přistupuje perfektně, vytváří jim bezpečné a zdravé pracovní prostředí. Zaměstnává také osoby se zdravotním postižením nebo maminky, které mají postižené děti a podílejí se společně na výrobě hraček, které jim mohou pomoci. 
Mamka na tuto značku narazila asi náhodně, nicméně vlastníme doma krásnou dřevěnou sadu pexesa v angličtině, což je pro mně jedna z nejlepších hraček. Malá se učí i výrazy tváře.


A to by bylo z našich nejoblíbenějších hraček vše :-) Snad se Vám článek líbil a inspirovali jste se, něco zajímavého se o výrobcích i dočetli a máte tak do zálohy třeba nápad na dárek k narozeninám nebo blížícím se Vánocům (už za necelé 4 měsíce!!! wow).
Tak se zatím mějte, my si jdeme hrát :-D
 

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Skvělý článek, který jsem si musela uložit! Přesně takové hračky se mi taky líbí. Djeco znám, máme doma věž z kostek, ale ostatní hračky vůbec. Je tedy pravda, že to zatím není aktuální, ale za půl roku bude. Myslím, že už vím, co pořídím malému pod stromek:)

    www.heelsandbabypowder.com

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Určitě doporučuji všechny, o kterých jsem psala. My si s nimi hrajeme dost často, vydržíme u toho dlouho a člověk má pak lepší pocit, že to ty děti i vzdělává 😉

      Vymazat

Děkuji za Váš milý vzkaz :-)